Terugkijkend op het afgelopen jaar kunnen wij tevreden zijn over onze voorspellingen. Het was natuurlijk eenvoudig te voorspellen dat we meer dan 25 columns zouden schrijven (dit is nummer 31 al!). De prijsvraag over de eerst- en laatst ontslagen trainer wonnen we op een haar na niet en de hoge klasseringen van NEC en FC Groningen hadden wij vorig jaar al heel goed voorzien. Daardoor gesterkt durven we wel een aantal voorspellingen voor 2026 aan. Om te laten zien dat het ons menens is, kan de DSV hier financieel zelfs beter van worden.

Wat is het geval? Wij doen twaalf voorspellingen en onze eerste foutieve voorspelling is bepalend voor de hoogte van het bedrag dat we aan de penningmeester zullen overmaken. Uitleg: Is de eerste voorspelling fout, dan maken we 240 euro over, mocht de tweede voorspelling fout zijn, dan is dat 220 euro, etc. Als we ze allemaal goed hebben, dan houden wij als auteurs van Boerenverstand de centen in onze zak en besteden we ze op onze eigen manier.

Onze voorspellingen zijn:
1. Nederland wint het Eurovisie songfestival niet in 2026
2. Het Curaçao van Dick Advocaat zal op het WK hooguit 1 punt halen
3. Go Ahead Eagles gaat in 2026 meer officiële wedstrijden verliezen dan gelijkspelen
4. De AEX (aandelen) index staat eind 2026 lager dan begin 2026
5. Robin van Persie is eind 2026 geen trainer van Feyenoord meer
6. Trump en/of Poetin is/zijn eind 2026 geen president meer van zijn/hun land
7. De eerste wedstrijd in de eredivisie in het seizoen 2026-2027 die wordt gestaakt, betreft een wedstrijd van ADO Den Haag
8. De grootste overwinning op het WK is de wedstrijd van Duitsland tegen Curaçao
9. Spanje wordt het komende WK geen wereldkampioen
10. Scheidsrechter Marciniak leidt de WK-finale
11. Bas Nijhuis geeft al vóór 1 april een rode kaart
12. Jutta Leerdam wint (afgeleid door haar vriend) geen gouden medaille op de Olympische Spelen

Wij wensen jullie allen een goed en vooral gezond 2026 en onszelf een financieel verantwoord jaar, ondanks bovenstaande voorspellingen.